Strona główna
Marketing internetowy w firmie zajmującej się eventami – co warto wiedzieć?

Marketing internetowy w firmie zajmującej się eventami – co warto wiedzieć?

28.04.2023

Marketing internetowy w firmie zajmującej się eventami – co warto wiedzieć?

Jeśli oferujesz produkty lub usługi w zakresie imprez, a więc działasz w branży eventowej, koniecznie pomyśl o marketingu internetowym. Jest to doskonałe narzędzie do budowy wizerunku w sieci i promocji usług. W naszym artykule opisujemy, czym jest e-marketing. Na czym polega e-mail i content marketing? Sprawdź, jak wygląda reklama w sieci. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Marketing internetowy (e-marketing)

Marketing internetowy, e-marketing wciąż się rozwija. W sieci można łatwiej odnaleźć potencjalnych klientów. Marketing w sieci obejmuje czynności, które polegają na opracowaniu strategii dla wprowadzenia usługi i ich promocji, jak również zaprezentowaniu ich w Internecie.

Marketing internetowy ma za cel zwiększenie widoczności przedsiębiorstwa w sieci. Do narzędzi promocyjnych zaliczyć trzeba przede wszystkim stronę WWW.

Dzięki e-marketingowi skoncentrujesz się na budowaniu i utrwalaniu więzi między Twoją firmą a odbiorcami. Odbiorca ma przy tym większą rolę – może się komunikować i wyrażać swoją opinię na temat działań marketingowych prowadzonych przez Twoją firmę.

Wizerunek w sieci a reklama

Na reklamę składają się różne elementy. Do najważniejszych aktywności w ramach marketingu w Internecie zaliczyć można:

 • reklamy w Google Ads,

 • pozycjonowanie stron internetowych,

 • remarketing,

 • e-mail marketing,

 • video marketing,

 • marketing wirusowy,

 • content marketing,

 • komunikowanie się w mediach społecznościowych,

 • firmowy blog.

E-mail i content marketing

Wizerunek firmy w sieci zbudujesz m.in. poprzez wysyłanie e-maili do własnej bazy odbiorców. Zwykle są to formy newslettera lub mailingów ofertowych. Dzięki nim zainteresujesz klientów ofertą Twojego biznesu i utrzymasz ich uwagę. Będziesz mógł także zapewnić sobie zaufanie odbiorców. Nowoczesne formy mailowe sprawiają, że dzisiejszy e-mail marketing różni się od tego początkowego. Wiadomości można personalizować. Możliwe jest także tworzenie relacji z odbiorcą lub wysyłanie atrakcyjnych infografik. Do zalet e-mail marketingu zaliczają się niskie koszty, precyzyjny dobór odbiorców, prędkość dotarcia do grupy docelowej czy mierzenie skuteczności promocji.

Jeśli chodzi o content marketing, polega on na tworzeniu contentu, a więc treści na stronę WWW. Przy pomocy danych materiałów wpłyniesz na pozycję w wyszukiwarce. Zadbasz również o wizerunek eksperta w zakresie organizacji imprez czy ślubów.

Content marketing można stosować na:

 • mediach społecznościowych,

 • stronach internetowych – w sklepie internetowym, portalach informacyjnych czy blogach.

Jakie są zalety marketingu internetowego?

Bycie online ze swoim biznesem jest w dzisiejszych czasach ważne. Marketing online to uzupełnienie zwykłych działań przedsiębiorstw. Organizujesz przyjęcia? Zajmujesz się imprezami czy różnymi okazjami? Zdecyduj się na marketing internetowy. Dzięki niemu dotrzesz do klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Będziesz również mógł analizować grupę odbiorców. Dzięki analizie będziesz mógł tworzyć precyzyjne komunikaty czy dostosować taktykę pod potrzeby czy oczekiwania odbiorców. Możesz również zautomatyzować procesy marketingowe. Wpłynie to na oszczędność czasu czy pieniędzy. W ten sposób będziesz mógł zoptymalizować działania, aby osiągnąć lepsze wyniki.